W dniach 19-20 maja wraz z Izbą Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii (IEPiOE), Polskim Towarzystwem Energetyki Cieplnej (PTEC), Polskim Towarzystwem Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPIREE) praz Towarzystwem Obrotu Energią (TOE) mieliśmy przyjemność organizować Kongres Nowy Rynek Energii 2026, który odbył się w Hotelu Arche, w Nałęczowie.




W dwudniowym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele biznesu, administracji publicznej oraz branżowi eksperci. Podczas Kongresu odbyło się sześć paneli dyskusyjnych, podczas których paneliści wymienili się swoimi doświadczeniami, wiedzą, a także odpowiadali na zadane przez publiczność pytania. Podczas przeprowadzonych debat poruszono kwestie zmian regulacyjnych, mechanizmów wyceny energii na rynku hurtowym oraz nowych usług w energetyce.


Partnerami Głównymi tegorocznej edycji Kongresu byli: ENEA S.A. oraz PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami Strategicznymi: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., TAURON Polska Energia oraz VEOLIA. Partnerami wydarzenia zostali: INNSOFT, MET Polska S.A. oraz Towarowa Giełda Energii S.A.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Agencja Rynku Energii, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Energii, Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz Urząd Regulacji Energetyki. Patronem medialnym konferencji były CIRE.PL oraz Wysokienapiecie.pl.